A gyógymasszázs hatásai

Bár nem orvos végzi, a gyógyító, rehabilitációs célú masszázsok számos egészségügyi problémát képesek megszüntetni.

gyogymasszazs 1

Hatásai ránk nézve:

A gyógymasszázs közvetlen és közvetett pozitív hatással is bír, fokozza a szövetekben a nyirok- és vénás visszaáramlást, ezáltal felgyorsítja a salakanyagok kiürülését a szervezetből, melynek eredményként javul a szövetek, izmok vérellátása a problémás, nem teljesen megfelelően működő testrészekben. 

Az egész szervezetre jótékony hatással van, rendszeres kezelés esetén megszűnhetnek krónikus ízületi és belgyógyászati problémák, de az általános közérzetet is jobbá teszi.

gyogymasszazs 3

Miben más, mint a sima masszázs?

A gyógymasszázs abban különbözik a többi masszázstól, hogy a kezelés orvos által előírt, mindazonáltal nem maga az orvos, hanem gyógymasszőr vagy gyógytornász végzi gyógyító, rehabilitációs céllal, többnyire a megbetegedett testrészen. A gyógymasszázs technikáját tekintve mozgásszervi panaszok esetében többnyire svéd masszázst jelent, vagy lehet reflexzóna masszázs, azaz kötőszöveti, szegment masszázs (belgyógyászati panaszokra, kisugárzó fájdalomra, miután a belső szervi funkciózavar az adott szervnek megfelelő bőr, izom, kötőszövet területre vetül ki) és perioszteális (csonthártya) masszázs is, valamint a speciális kézi nyirokmasszázs lymphoödémás panaszokra. Hátrányuk, hogy a svédmasszázzsal ellentétben ezek a masszázsformák nem mindig kellemesek.

furdo gyogymasszorok 2019

Gyógymasszőrök az egyik kezelőszobában a Szarvai Gyógyfürdőben.

Leginkább olajok, krémek nélkül végzik, púderrel vagy anélkül, amennyiben az orvos nem írta elő kifejezetten valamilyen speciális gyógykrém alkalmazását. Ilyen esetben a leggyakoribb gyógyhatású kenőanyag az árnika, borsmenta, feketenadálytő, körömvirág, levendula és rozmaring-krém, de alkalmazzák még az alkoholos svédfűt és az ecetes vizet is.

Számos masszázzsal ellentétben nem egyórásak a kezelések, időtartamuk és gyakoriságuk a panaszok erősségétől függ, a teljes masszázs is csak 35-40 perces, a részmasszázs is a leggyakrabban mindössze 10-15 perces, sok esetben további gyógykezelésekkel (torna, fizikoterápia, gyógyvíz) együtt rendeli el az orvos és általában rendelőintézetekben, gyógyfürdőkben lehet igénybe venni.

Felkeltette érdeklődését a gyógymasszázs?

Érdeklődjön háziorvosánál vagy kezelőorvosánál és foglaljon Ön is időpontot a Szarvasi Gyógyfürdő gyógyászati részlegén!
Tel.: +36-66/311-684 vagy személyese Szarvas, Kossuth u. 23.

furdo_logo